Nowinki w rozporządzeniach prawnych i podatkowych

Kiedy potrzebny jest ortodonta?

Specjalista zajmujący się leczeniem wad zgryzu oraz uzębienia jest lekarzem, który pomaga zarówno dzieciom, młodzieży, jak również osobom starszym. Ortodonta pomaga również w przypadkach wad twarzowo-zgryzowych czy przy wszelkich nieprawidłowościach zębowych.

 

Wady zgryzu pojawiają się bardzo często. Można je podzielić na wady nabyte oraz wrodzone. W obu tego typu przypadkach niezbędna jest pomoc specjalisty, który pomoże zadbać o ładny i estetyczny uśmiech każdemu pacjentowi. Leczenie ortodontyczne może trwać długo, jednak efekty pracy lekarza można ujrzeć w pełni po dwóch lub trzech latach. W zależności od wieku pacjenta, jak również rodzaju wady, jaką posiada. Co więcej niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wady zgryzu nie tylko powodują mało estetyczny uśmiech, ale również są bardzo często powodem chorób przyzębia i zębów. Bardzo często krzywe zęby są powodem chorób przyzębia, jak również większej próchnicy, dlatego korygowanie tego typu wad, najlepiej już za młodu jest bardzo ważne.

 

Czy aparatem ortodontycznym można skorygować poważne wady zgryzu?

Specjalista, który jest w stanie dobrać odpowiednio aparat ortodontyczny do pacjenta jest w stanie mu pomóc skorygować należycie nawet większe wady zgryzu. Warto jednak pamiętać, że pierwsza wizyta u ortodonty nie gwarantuje od razu założenia aparatu ortodontycznego, ponieważ bardzo często jest tak, że w pierwszej kolejności pacjent musi przejść leczenie stomatologiczne. Czyli wszystkie zęby, które nadają się do leczenia muszą być zrobione, tak samo jak usunięty kamień, czy w niektórych przypadkach wyrwane zęby, które będą blokować umieszczenie zębów w prawidłowej linii uzębienia. Co więcej podczas pierwszej wizyty w gabinecie ortodontycznym pacjent przechodzi badanie pod postacią prześwietlenia rentgenowskiego zarówno żuchwy, jak również szczęki. Wykonywane są również na tym etapie leczenia odciski za pomocą stomatologicznej masy i modele z gipsu, za pomocą których dobry ortodonta warszawa http://dobryortodontawarszawa.pl/ będzie mógł wykonać odpowiednio dopasowany do pacjenta aparat ortodontyczny. Procedury leczenia ortodontycznego trwają dość długo, jednakże efekt końcowy jest z pewnością wart takiego poświęcenia od pacjenta, który po terapii może się cieszyć ładnym, estetycznym, równym uśmiechem.

 

Dyskomfort po założeniu aparatu ortodontycznego

Wielu pacjentów skarży się na to, że po założeniu aparatu ortodontycznego odczuwa pewien dyskomfort. Oczywiście może tak być, jednak taki stan mija bardzo szybko i miesiące w aparacie nie są tak naprawdę katorgą. Można się do niego przyzwyczaić. Oczywiście warto jest pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej po założeniu aparatu, gdyż gromadzenie się resztek jedzenia pomiędzy aparatem i zębami należy do częstych sytuacji. Warto wyposażyć się w płyn do płukania jamy ustnej, w pastę z dużą zawartością fluoru, w odpowiednią szczoteczkę do mycia zębów i najlepiej w irygator – używany do czyszczenia zakamarków między zębami. Nie można również zapomnieć o regularnych wizytach w gabinecie podczas trwania leczenia ortodontycznego. 

Zobacz również: