Nowinki w rozporządzeniach prawnych i podatkowych

Dom z gotowego projektu czy od architekta?

Marzysz o tym, aby wybudować własny dom jednorodzinny? Podstawą realizacji planów jest wówczas projekt domu. Obecnie można kupić go jako gotowy, ale również można zamówić go bezpośrednio u architekta. Na co warto się zdecydować?

 

Wyśniony dom może być zarówno klasyczny, jak i nowoczesny. Może mieć skośny dach albo dach płaski. Może być duży, ale też może być dość mały. Każdy z nas ma swoje specjalne życzenia w tym właśnie zakresie.

 

Gdy chcesz zdecydować się na wybudowanie domu jednorodzinnego, przede wszystkim warto przemyśleć, czy ma być on wykonany z projektu gotowego, czy też z projektu indywidualnego, który przygotowują na zamówienie doświadczeni architekci Warszawa https://fourdesign.pl/ i w innych miastach.

 

Czym dokładnie jest projekt gotowy? Jak różni się od projektu indywidualnego? Jakie są główne plusy i minusy takich projektów? W końcu, na co się zdecydować? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

 

Gotowy projekt domu – kup teraz przez internet!

Obecnie gotowe projekty domów jednorodzinnych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, co wynika przede wszystkim z ich łatwej dostępności oraz z przystępnych cen.

 

Gotowy projekt domu to taki projekt, który został wykonany przez pracownię architektoniczną, a następnie powielany jest w wielu egzemplarzach. Wobec tego nie jest on tworzony na indywidualne zamówienie, chociaż można nieco go zmodyfikować, aby odpowiadał on wszystkim wymaganiom klienta.

 

Zalety gotowych projektów domów jednorodzinnych:

·        duży wybór – tysiące ciekawych projektów różnych typów

·        przystępne ceny – już od około 1500 złotych za dokumentację

·        krótki czas oczekiwania – przesyłkę z dokumentami można mieć u siebie w parę dni

·        prezentacja projektu – dostępne są rzuty, wizualizacje, a nawet zdjęcia zrealizowanych już projektów, co ułatwia podjęcie decyzji o zakupie

·        możliwość zakupu on-line – projekt można zamówić przez internet, jak w sklepie on-line, sprzedaż prowadzona jest też stacjonarnie

·        możliwość zwrotu lub wymiany projektu – gdy okaże się, że jednak nie spełnia wymagań klienta

 

Te zalety powodują, że aktualnie gotowe projekty domów jednorodzinnych są tak popularne.

 

Czy dom z gotowego projektu to zawsze dobry wybór?

W większości przypadków gotowe projekty domów sprawdzają się świetnie. Są jednak sytuacje, gdy lepiej, aby projekt wykonali zgodnie z życzeniami klienta doświadczeni architekci Warszawa czy w innym mieście.

 

Dotyczy to między innymi przypadków, gdy działka jest problematyczna, gdy klient ma szczególne wymagania, na przykład dotyczące stylu architektonicznego, rozkładu domu.

 

Warto też wskazać, że architekt może od razu zaadaptować projekt do posiadanej działki, więc nie trzeba wykonywać wtedy dodatkowego projektu adaptacyjnego jak ma to miejsce przy projektach gotowych.

 

Za przyszykowanie indywidualnego projektu w biurze architektonicznym zapłacimy jednak na ogół więcej.

 

Zatem zarówno gotowe projekty domów, jak również projekty, które od zera przygotowują architekci Warszawa i w innych miastach mają swoje plusy i minusy. Warto więc rozważyć je pod swoim kątem!

Zobacz również: